facebook twittter youtube   TR I EN

KAĞIT

KONİK & ROLİK

AMBALAJ

GERİ DÖNÜŞÜM

SAĞLIK

TURİZM

YAŞAR ŞİRKETLER GRUBU

Hakkımızda:

1974 yılında genç ve eğitimli bir girişmci olan Yaşar Çilkız, Gaziantep'in Nizip ilçesinde Türkiye'nin ilk özel kağıt fabrikası olan Yaşar Ambalaj'ı kurdu. Böylece Yaşar Group'un ilk temelleri atılmış oldu. Başlangıçta gri karton üretimi yapan Yaşar Ambalaj daha sonra tekstil şehri olan Gaziantep'te konik masura üretimine başladı. Tekstil sektöründeki bu ihtiyacı iyi gören Yaşar Ambalaj, kısa bir süre sonra Türkiye başta olmak üzere AB ülkeleri ve Türki Cumhuriyetler'in en büyük tedarikçilerinden birisi konumuna geldi. Çok kısa sürede kaliteli üretimdeki başarısıyla piyasalarda saygınlık kazanınca değişik sektörlere yatırımlar başladı. İlk önce İstanbul'da Özel Yaşar Hastanesi, ardından havacılık ve turizm sektörlerine yatırımlar yapıldı.

Bu yatırımların başarıya ulaşmasından sonra, eğitimlerini tamamladıktan sonra şirketlerde görevler alarak deneyim kazanan ikinci kuşağın yetişmesi ile de holdingleşme yolunda adımlar atılmaya başlandı. Babaları Yaşar Çilkız'ın girişimci ruhunu taşıyan kardeşler onun önderliğinde şirketi büyütmeye devam etti. Malatya'da bulunan devlete ait olan kağıt fabrikasınıda grub şirketleri arasına kattılar.

Türkiye'de tekstil sektörünün kullandığı yıllık 75 milyon adet masuranın 18 milyonunun Yaşar Ambalaj üretmektedir. Konik masura üretiminde Türkiye'nin lideridir. 41 yıllık çaba ve emeğin karşısında bugün gelinen nokta ise Yaşar Group'un gurur kaynağıdır.

İletişim Bilgileri:

Adres: Havaalanı Yolu Karacasu Beldesi 3. Km Başpınar / GAZİANTEP
Telefon: +90 342 251 29 07
Fax: +90 342 236 33 07
E-posta Adresi: info@yasargroup.com


Galeri:
Yaşar Kağıt    Yaşar Ambalaj Konik ve Rolik    Yaşar Ambalaj    Yaşar Hastanesi

Copyright 2015 © Yaşar Group                                                                                                                                                                                                     Designed by Creative